Stævner / Resultater / Klubmesterskaber

Klubmesterskaber

2018:
Springpokal:
1. Anette Jakobsen på Lousanne
2. Agnes Gundelach på Silver Moon
 
Stor dressur pokal:
1. Agnes Gundelach Hansen på Silver Moon
2. Kirstine Frost på Lincon F. Vejgaard
 
Lille dressur pokal:
1. Thea Lundsgaard Nissen på Østerhøjs Tupac
2. Charlotte Kristensen på Sonja/Lukas
3. Josefine Vesterby på Elvis
 
All Round:
1. Sine Nielsen på Solbakkens Puk
2. Agnes Gundelach Hansen på Silver Moon
 
Senior pokal dressur:
1. Kristine Gundelach på Solbakkens Puk
 
2016:
Spring pokal:
1. Agnes Gundelach Hansen på Silver Moon
2. Victoria Ellegaard på Dream Line
3. Anette Lykke Jakobsen på Lousanne
 
Stor dressur pokal:
1. Agnes Gundelach Hansen på Silver Moon
2. Sigrun Jónasdróttir på Fie
 
Lille dressur pokal:
1. Mette Diderichsen på Rosmarin
2. Noomi Kristensen på Sander
3. Andrea Topp på Sisco
 
All Round pokal:
1. Agnes Gundelach Hansen på Silver Moon
2. Anette Lykke Jacobsen på Lousanne
3. Simone W. Bennetsen på Jasmin
3. Amanda Poulsen på Toby
 
 
2015:
 
Spring pokal:
1. Daniel Pedersen på Remis og Rosmarin, 0 fejl med 158 sek
2. Agnes Gundelach Hansen på Darling Morsbøl, 0 fejl med 218 sek
3. Agnes Gundelach Hansen på Silver Moon, 4 fejl med 156 sek
4. Victoria Ellegaard på Rosie / Dream Line, 4 fejl med 222 sek 
 
Stor dressur pokal:
1. Agnes Gundelach Hansen på Silver Moon med 67,74 %
 
Lille dressur pokal:
1. Kinna Frederiksen på Tøsen med 68,5 %
2. Noomi Kristensen på Game Boy og Magnum med 68,1 %
3. Amanda Poulsen på Tjalfe med 67,6 %
3. Agnes Gundelach Hansen på Darling Morsbøl med 67,6 %
 
All Round pokal:
1. Agnes Gundelach Hansen på Silver Moon med 8,43 point
2. Agnes Gundelach Hansen på Darling Morsbøl med 8,00 point
3. Amanda Poulsen på Tjalfe med 7,40 point
 
 
2014:
 
Spring pokal:
1. Agnes Gundelach Hansen på Silver Moon, 0 fejl
2. Amalie Hedegaard på Lincon F. Vejgaard, 0 fejl
 
Stor dressur pokal:
1. Agnes Gundelach Hansen på Silver Moon
2. Christina Rahbek på Jasmin
 
Lille dressur pokal:
1. Anna Marie Sørensen på Belona
2. Mirjam Kristensen på Game Boy
3. Fie Gajhede Olsen på Silver Moon
 
2013:
 
Spring pokal:
1. Sanne Bindesbøll på Rævinds Tella
2. Fie Gajhede Olsen på Viola
3. Agnes Gundelach Hansen på Silver Moon
 
Stor dressur pokal:
1. Amalie Hedegaard på Lincon F. Vejgaard
 
Lille dressur pokal:
1. Agnes Gundelach på Silver Moon
2. Agnes Gundelach Hansen på Lyngholms Salsa
 
 
 
Sork Bestyrelse | Herningvej 30, Sønder-Omme  | tilmelding.sork@gmail.com